Uwaga na oszustów oferujących apartamenty w Zakopanem

W ostatnich latach dochodziły do nas informacje o nieistniejących ośrodkach, które oferowały atrakcyjne wyjazdy sylwestrowe na Podhalu. Nieświadomi miłośnicy gór wpłacali zaliczki, często pokaźne. Jak się okazywało, z ludźmi, którzy organizowali wypad kontakt szybko się urywał. Teraz oszuści poszli o krok dalej.

W internecie pojawiają się na popularnych serwisach ogłoszenia z fizycznie istniejącymi ośrodkami. Na pierwszy rzut oka wszystko się zgadza. Zdjęcia odzwierciedlają rzeczywistość, lokalizacja jest taka sama, jak i standard. Koszty również umiarkowane i zgodne z cennikiem. W ogłoszeniu jest jednak podany zupełnie inny numer kontaktowy. Nieświadomy zagrożenia turysta kontaktuje się z wyzyskiwaczem. W trakcie rozmowy dowie się prawdopodobnie, że dużo ludzi dzwoni, że czas się kończy. Taka informacja przyśpiesza decyzję zakupową, przecież nie chcemy tracić czasu i takiej „okazji”. Dalej pada słowo klucz – zaliczka. Argumenty za nią przemawiające również są ogólnie akceptowane. Człowiek po drugiej stronie informuje, że wcześniej zdarzały się sytuacje, gdzie ktoś zarezerwował, a nie przyjechał narażając hotel na straty. Dokonując przelew tracimy podwójnie, gdyż przepada nam zaliczka i marzenia o magicznej nocy.

Nawet nie chcemy sobie wyobrażać tragedii rodziny, która ufna pojawi się 28 grudnia pod apartamentem i dopiero przy recepcji okaże się, że została oszukana. Co robić? Wracać? Szukać dalej? Wybór będzie szalenie trudny. Dlatego warto jest spróbować skontaktować się z hotelem wcześniej, tak na wszelki wypadek!

Musieliśmy wszyscy pogodzić się z faktem, iż Zakopane bardzo drożeje na Noc Sylwestrową. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek, a nic złego się nie wydarzy. Nie dajmy się naciągnąć na „niesamowite okazje”. Góry zimą są piękne i każda okazja, by je odwiedź jest dobra. Nie zapomnij, przewodnik po Tatrach musi być w Twoim plecaku!

4 Thoughts on “WAŻNE! Uwaga na oszustów w Tatrach!”

Dodaj komentarz