Niesamowity widok na góry po części pokryte śniegiem

Dołącz do zabawy:) Razem z ceperskim przewodnikiem sprawdź, czy po opisie poznasz ciekawe miejsca w Tatrach. Wpisz w komentarzu odpowiedzi i porównaj, jak typowali inni zakochani w górach.

Na rozgrzewkę:
1. „< ??? > położone jest na wysokości 1395 m n.p.m. i dzierży palmę pierwszeństwa w konkursie na najpiękniejsze jezioro Tatr oraz plasuje się w czołówce najpiękniejszych europejskich jezior górskich.”

Dalej będzie już trudniej:
2. „Generalnie, polodowcowy kocioł zwany < ??? > nie jest celem wypraw i osiąga się go podczas wycieczki nad Morskie Oko, pochodząc na taras Kazalnicy lub Przełęcz pod Chłopkiem.”

3. „Jeden z łatwiejszych dwutysięczników do zaliczenia. Na tę wyprawę należy zaopatrzyć się w wodę, gdyż na szlaku trudno o jakikolwiek potok, z którego można się napić. Całą trasę, w obie strony pokonuje się w 10 godzin.” O którym mowa?

4. „Po przejściu Polany Pisanej […], 5 min za nią, tuż za drugim mostkiem nad Potokiem Kościeliskim odchodzi w lewo szlak do < ??? >.”

5. „Dla głodnego wrażeń turysty podstawą tatrzańskiej piramidy pokarmowej jest duch, ten wewnętrzny, dostarczający energii, hartu, równowagi, kultury.
Aby dostąpić owego wtajemniczenia niewątpliwie należy poszukać. Pożywką dla takiego stanu jest z pewnością schronisko Teryego, popularnie zwane < ??? >, w niezwykły sposób współgrające z surowym, wysokogórskim otoczeniem, dzięki któremu być może duch jest namacalny, a przynajmniej odczuwalnym.”

6. „Z Ronda Kuźnickiego, w ok. godzinę, Drogą pod Reglami do Doliny Strążyńskiej, a następnie doliną (ok. 45 min) do mostka przed Polaną Strążyńską i dalej w prawo za czerwonymi znakami.” – dokąd prowadzi szlak?

i najtrudniejsze na koniec:
7. „Jadąc z Toporowej Cyrhli na Łysą Polanę, niedaleko za skrzyżowaniem z drogą do Małego Cichego, po prawej stronie w Zazadniej, usytuowane jest wejście do parku.
Po godzinie marszu leśną drogą Doliny Filipki, a następnie Złotej Doliny, dosyć ostro pod górę dobrniesz do drewnianego góralskiego kościółka na Wiktorówkach pod wezwaniem Matki Boskiej Jaworzyśkiej.
Jest to ważny zakątek dla Podhalan, gdyż – jak mówi legenda – w 1861 r. młodej góralce, < ??? > objawiła się Matka Boska.”

Test był trudny? Nasz przewodnik po górach oferuje mnóstwo podobnych opisów, które pomogą Tobie w wędrówce. Cała podróż będzie niesamowitym przeżyciem, Mieczysław Tarczyński miał niesamowite oko i podpowiada nam, co warto zobaczyć.

6 Thoughts on “Jak dobrze znasz Tatry? 7 pytań”

Dodaj komentarz